Használt könyveket, antikváriumokban, ismerősöktől lehet guberálni, ha nem megy akkor viszonylag olcsón lehet rendelni a bookline.ro oldalról. Az utóbbi években a fotózás elterjedésének köszönhetően a választék egyre szűkül és az árak egyre emelkednek.
Sokat lehet tanulni a régi könyvekből mi az alábbiakat ajánljuk a fotózás kedvelöinek:
Szilágyi Gábor: A fotóművészet története
"Mi a fotográfia? Fényképek sokasága, milliói, sőt milliárdjai. Mi marad meg ebből a képtömegből, akár csak egy esztendő múlva? Tíz, húsz, száz? Ki tudja? Azok, amelyek kiállják az idők próbáját, múzeumok, archívumok mappáiba zárva várják felfedezőiket, akik kiássák az idő homokjából és közkinccsé, a fotóművészet részévé teszik őket. A többi lappang, elvész, elenyészik."
|
Susan Sontag: A fényképezésről
"Nosztalgikus időket élünk, s a fénykép jócskán táplálja is a nosztalgiát. A fényképezés elégikus, alkonyi művészet. Minden fénykép egy-egy memento mori. Fényképezni annyi, mint részesévé válni valaki (vagy valami) hajlandóságának, sebezhetőségének, változékonyságának. Minden fénykép – éppen mert kihasítja és megdermeszti a pillanatot – az idő mindent fölemésztő kérlelhetetlenségéről tanúskodik."
|
Dulovits Jenő: Így Fényképezek
"Éles képvonalak, kissé a fényudvarra emlékeztető, elmosódott szélű, világos „fényszegéllyel” körülvéve. Nem lehet összetéveszteni az éles rajzú objektív hibás távolságbeállításából származó életlenséggel, mert az elmosódott foltokat mutat, minden éles vonal nélkül. A lágy rajz – bár éles körvonalakat ad – az apró, zavaró részleteket elmossa, elnyeli, ezáltal a képet nyugodtabbá, nagyvonalúbbá, szebbé teszi. Ezért „simítja” ki az arcbőrt és teszi kedvezőbbé az arcképfelvételt, ezért teszi költői szépségűvé az olyan életkép-, táj- stb. felvételeket is, amelyek nélküle csupán semmitmondó, zavaros részlethalmazok lennének. Ez a lágy rajz egyik előnye."
|
Sevcsik Jenő: Fotolabor
|
A mű részletesen tárgyalja a fotólabor kialakítását, a laborálás elvi és gyakorlati kérdéseit. Ismerteti a különböző fotokémiai folyamatokat. A leírtakat számos diagram, rajz, fénykép szemlélteti.
|
Helmut Newton: Private property
Sárközi Zoltán: Közelfényképezés Reprodukció
Sárközi Zoltán: Fotószámtan
Pécsi József: Különfélék - Összegyűjtött írások a fotográfiáról
Gyulai Ferenc: Fényképész mester könyve
Dékán István: Fantázia és fényképezés
Berényi János: Fényképezés Otthon
Hevesy Iván: A fényképezés Technikája
Robert Capa: Kissé elmosódva